3MM Racing Academy
Szkolenia motocyklowe
tel.: 602 387 564
zapisy@3mmracingacademy.pl

Zakres szkolenia

Szkolenie w 3MM Racing Academy zostało opracowane na podstawie naszych doświadczeń nabytych w trakcie długoletniej przygody z motocyklami, zarówno na drogach jak i w trakcie rywalizacji na torze.

Szczegółowo przeanalizowaliśmy zachowanie kierowców oraz motocykli, aby przekazać wam obiektywne informacje, które mają zastosowanie w każdym przypadku, bez względu na Twój poziom zaawansowania i motocykl jakim jeździsz.

Posiadamy duże doświadczenie w szybkim wyłapywaniu słabszych i mocnych strony każdego kierowcy, dzięki czemu możemy skupić się na efektywnej, indywidualnej pracy nad poszczególnymi elementami i odnieść najlepsze efekty. Otrzymacie czytelne porady dotyczące aspektu, który jest w naszej ocenie najważniejszy dla Ciebie na danym etapie. Nie zarzucimy Cię zbyt wieloma informacjami jednocześnie. Wraz z poprawą zachowania i zaawansowania zmieniać się będzie informacja zwrotna i zakres, nad którym pracujesz.

W trakcie szkolenia dowiecie się jak porozumieć się ze swoim motocyklem i świadomie nim kierować.

Podstawowym założeniem jest czerpanie przyjemności z jazdy, a Wasze bezpieczeństwo ma wynikać ze swobody i powiększenia marginesu błędu poprzez podniesienie umiejętności.

Najważniejsze elementy omawiane na szkoleniu to:

  1. Prawidłowa pozycja na motocyklu, aby zapewnić sobie najlepszą nad nim kontrolę
  2. Swoboda jazdy na motocyklu. Motocykl nie jest Twoim przeciwnikiem. Nauczymy Cię jak odczytywać sygnały motocykla i dostosować swoje reakcje
  3. Kontrola gazu, płynność operowania i zrozumienie reakcji motocykla
  4. Obserwacja otoczenia – zbieranie informacji pozwoli Ci lepiej odnaleźć odpowiednią linię i rozwiązanie
  5. Linia w zakręcie, która jest kluczowa do jazdy w strefie komfortu. Pomożemy Ci dostrzec optymalny tor jazdy w zależności od warunków
  6. Optymalne miejsca i moment dla kluczowych elementów kierowania – hamowania i wejścia w zakręt. Umiejętność spostrzegania i identyfikacji swoich pomyłek
  7. Istotnym dla swobodnej jazdy dopasowanie pochylenia motocykla do prędkości w zakręcie. Błędy w tym zakresie bardzo niekorzystnie wpływają na zachowanie motocykla i ograniczają możliwości
  8. Balans ciałem w trakcie jazdy pozwoli znacznie powiększyć potencjał Wasz i motocykla
  9. Konsekwencja działania, płynność jazdy – korekty pochylenia, linii i ilości gazu w zakręcie mocno destabilizują jazdę
  10. Świadome wykorzystanie dostępnych punktów odniesienia i przestrzeni w celu zwiększenia pewności siebie, powtarzalności i szybkości jazdy

Najczęściej zadawane pytania

W odpowiedzi na wasze wątpliwości odnośnie szkolenia i wymagań poniżej lista najczęściej pojawiających się pytań:

Pytanie:
Na jakim motocyklu mogę uczestniczyć w szkoleniu?
Odpowiedź:
Rodzaj motocykla nie ma znaczenia, doskonalić swoje umiejętności można na każdym motocyklu. Szkolenie odbywa się jednak na torze asfaltowym, a największy nacisk kładziemy na umiejętności przydatne w jeździe po ulicy i na torze. W tych granicach panuje pełna dowolność. Od potężnych cruiserów po zwinne maszyny sportowe. Każdemu z was będziemy potrafili pomóc i doradzić.
Pytanie:
Jaka odzież wymagana jest podczas szkolenia?
Odpowiedź:
Ubierzcie się tak jak zwykle do dłuższej jazdy. Wymagamy minimum ochrony dla waszego bezpieczeństwa i spokoju. Zajęcia praktyczne odbywają się na zamkniętych obiektach bez udziału osób trzecich co stwarza najlepsze warunki to poprawiania swoich umiejętności, jednak wypadki mogą się przydarzyć. Do udziału w szkoleniu wymagany jest kask i rękawice, jednak im pełniejszy ubiór ochronny tym więcej swobody w trakcie jazdy. Polecamy kombinezony, odzież motocyklową, komplet ochraniaczy i buty motocyklowe.
Pytanie:
Ile trwa szkolenie?
Odpowiedź:
Szkolenie podzielone jest na dwie części: wykład teoretyczny i ćwiczenia praktyczne. Część teoretyczna zajmuje około 3h. W tym czasie przekazujemy wam informacje potrzebne do lepszego zrozumienia jazdy motocyklem oraz przygotowujemy do ćwiczeń. Na część praktyczną przygotować trzeba cały dzień. Dojazd na miejsce szkolenie to ~2 godziny w zależności od odległości do pokonania. następnie po około godzinnym wstępie z motocyklami spędzamy co najmniej 5 godzin poprawiając swoje umiejętności na torze.
Pytanie:
Ile czasu spędzę na torze?
Odpowiedź:
Zajęcia praktyczne odbywają się z podziałem na grupy. Daj to możliwość zregenerowania sił po każdej sesji, a także obserwowania poczynań innych uczestników. W zależności od programu szkolenia każdy z uczestników ma do wykorzystania okołu dwanastu 20-minutowych sesji. W trakcie zajęć przewidziana jest również przerwa na obiad i omówienie poszczególnych ćwiczeń.
Pytanie:
Czy szkolenie odbędzie się w wypadku silnego deszczu?
Odpowiedź:
Biorąc pod uwagę charakter naszych szkoleń wychodzimy z założenia, że w wypadku silnych opadów nie jesteśmy w stanie wykonać pełnego planu zajęć i ćwiczyć wszystkich istotnych elementów. W związku z tym w wypadku dużych opadów w dniu szkolenia, przewidujemy możliwość zmiany jego terminu. Jeśli nowy termin nie będzie wam odpowiadał dajemy możliwość zwrotu opłaty za kurs. W przypadku decyji o reyzgnacji z konkretnego terminu decyzję ustalamy indywidualnie.
Pytanie:
Dla jakiego poziomu zaawansowania motocyklisty przeznaczone jest szkolenie?
Odpowiedź:
Bez zwzględu na to czy dopiero zdaliście kurs czy jeździcie od kilkunastu lat, zawsze jest możliwość poprawy swoich umiejętności i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Do każdego z kursantów podchodzimy indywidualnie, pracując nad jego problemami i poprawiając jego technikę. Przekazywane rady dotyczą każdego z was, nie recytujemy wyświechtanych frazesów. Dzięki podziałowi na grupy mamy możliwość w pełni zindywudializowanego podejścia do kursantów. Nowego motocyklistę nauczymy innych rzeczy niż wieloletniego motonitę, jednak każdy nauczy się nowych rzeczy.
Pytanie:
Czy aby się czegoś nauczyć muszę uczestniczyć w dwóch poziomach szkolenia?
Odpowiedź:
Dla większości motocyklistów ukończenie poziomu pierwszego jest wystarczające, na nim wyjaśnimy podstawy zachowania motocykla oraz pokażemy każdemu z osobna jakie błędy popełnia oraz będziemy je poprawiać. Poziom 2 jest dla osób które chcą zagłębić się w większą ilość "szczegółów" oraz dla tych, którzy poważnie myślą o wyjazdach na tor wyścigowy.